Tetszett a könyv? Kérlek, hogy írd meg a véleményed!

kritika

Kedves Brigitta.
Feleségemnek vásároltam meg a könyvét, ám azóta jómagam is kiolvastam. Nem szokásunk ismeretlen íróktól könyvet venni, de a téma (családfakutatás) felkeltette az érdeklődésünket. Mindamellett nagyon szeretjük Erdélyt. Engedje meg, hogy néhány észrevételt tegyek. Remélem, hogy nem veszi zokon!
Jó a cselekményvezetés, szépek, plasztikusak a tájleírásai. Tud írni, az jól látszik. A stílusát szokni kell! Ezt nem negatív értelemben írom, hanem épp ellenkezőleg: egyedi, más, mint amiket eddig olvastam.
A szereplőkkel kapcsolatban hasonló érzéseim voltak, mint amit mások is észrevételeztek: a lányok jelleme szépen kidolgozott, viszont a fiúknál némi hiányosságot véltem felfedezni, s ezt főleg Daninál éreztem. Kilehetett volna jobban bontani a személyiségét több párbeszéd formájában, s némi rosszfiús vonásokkal felruházni (több gúny, "büdös zokni"=érti? :-), pofára esés). Ami még tetszett, hogy több helyszínen, vidéken zajlik a cselekmény. Nem egyszerű dramaturgiai szempontból megírni egy ilyen történetet.
Javaslom, hogy próbáljon meg ezen a mezsgyén továbbhaladni, tehát a humort, az iróniát, a szépséget (s kicsivel több rosszaságot) megfelelő arányban elegyíteni.A Szárhegy örökségében ügyesen megoldotta, bízom benne, hogy a következő regényben is sikerülni fog.
További sok sikert. Üdvözlettel: Borszéki Péter

Új hozzászólás hozzáadása